Najbardziej popularnym sposobem filtrowania wody w domach jest zakup dzbanka filtrującego. A co w przypadku, jeżeli jego wydajność nie jest dla nas wystarczająca? Idealnym rozwiązaniem byłoby filtrowanie wody, jeszcze zanim zacznie płynąć z kranu. Na rynku jest już dostępne takie rozwiązanie. Chodzi oczywiście o filtr montowany bezpośrednio pod zlewem. Przyjrzymy się bliżej tej technologii.

Z czego składa się zestaw montowany pod zlewem?

W skład zestawu oczyszczania wody, który montowany jest pod zlewem, wchodzi specjalna bateria jednodźwigniowa ze wskaźnikiem LED. Wskaźnik przypomina o konieczności wymiany wkładu. Mechanizm dokonuje pomiaru ilości przefiltrowanej wody oraz czasu użytkowania danego wkładu. Na tej podstawie generuje informację o konieczności wymiany. Sercem całego układu jest głowica filtra, która ma możliwość regulacji w zależności od stopnia twardości wody. Zestaw zazwyczaj wyposażony jest również w pasek do pomiaru twardości wody. Na podstawie odczytu z paska można dobrać prawidłowe ustawienie głowicy filtra. Zestaw do montażu pod zlewem zawiera także akcesoria, które są niezbędne do wykonania podłączenia. Chodzi przede wszystkim o wężyki, trójnik, uszczelki oraz uchwyt do mocowania na ścianie.

Jak działa system filtracji?

Proces filtracji wody ma charakter wielostopniowy. Zastosowana technologia filtracji powoduje zmiękczenie wody płynącej z kranu. Jednocześnie filtracja wydatnie poprawia smak wody, która jest wykorzystywana do picia na zimno i ciepło, a także do gotowania. Zakres temperatury wody, która może podlegać filtracji, wynosi 2-45 stopni. Dużym atutem systemu filtracji jest ochrona urządzeń do podgrzewania wody pitnej. Dzięki temu przestaje się na nich osadzać kamień, co ma bezpośrednie przełożenie na długość ich użytkowania. System filtracji sprawdza się idealnie w przypadku niskiej twardości wody. Warto też zastosować go w domach, gdzie jest już zainstalowany centralny zmiękczacz wody.

Jaka jest wydajność systemu filtracji?

Słów kilka warto także poświęcić wydajności systemu filtracji. Jednym z jego elementów jest wymienny wkład. O konieczności wymiany informuje specjalny wskaźnik LED montowany przy baterii. Standardowa żywotność wkładu wynosi 1000 litrów przy założeniu, że twardość wody wynosi 8,5 dH. W przypadku wyższej twardości wody żywotność wkładu ulega ograniczeniu do 500 litrów. Jeśli chodzi o żywotność wkładu liczoną w miesiącach, to waha się ona między 3 a 6 miesięcy. Im wyższa twardość wody, tym częściej należy wymieniać wkład.

Jeżeli macie dzbanek filtrujący, ale męczy Was jego częste uzupełnianie, to z pewnością system filtracji montowany pod zlewem okaże się dużo bardziej wydajnym i praktycznym rozwiązaniem. Odwiedzając stronę Aquamelior.pl będziecie mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą obejmującą nie tylko systemy filtracji montowane pod zlewem, ale także filtry montowane bezpośrednio do instalacji oraz poszczególnych urządzeń AGD.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj