Biszkopt to podstawa niemal każdego ciasta! Dlatego tak ważne jest, by wyszedł idealnie. Oto kilka wskazówek, by Twój biszkopt wyszedł równy, wysoki i puszysty!

Udany biszkopt ma duże znaczenie między innymi w przypadku ciast przekładanych różnymi rodzajami kremów, musów czy owoców. Biszkopty są jednak podstawą nie tylko tzw. „przekładańców”, ale także tortów czy typowo letnich ciast z owocami. Do jakich zasad warto się stosować, by biszkopt miał idealny kształt i konsystencję?

Biszkopt idealny – wskazówki

Jeszcze nim przystąpimy do przygotowywania naszego biszkoptu należy pamiętać, by formę, w której będziemy piec biszkopt wyłożyć papierem do pieczenia jedynie na dnie. Dzięki temu (i dzięki nie smarowaniu boków formy tłuszczem) rosnący biszkopt będzie rósł na całej powierzchni „wspinając się” po ściankach formy. W rezultacie jego boki nie zapadną się, a środek nie wybrzuszy!

Przy przygotowywaniu biszkoptu warto także pamiętać, że piekarnik powinniśmy nagrzać wcześniej do temperatury podanej w przepisie.

Warto też wszystkie podane w przepisie składniki do masy biszkoptowej odmierzyć wcześniej, ponieważ zarówno gotowa masa, jak i ubite białka nie mogą czekać. Piana może bowiem opaść, w wyniku czego biszkopt się nie uda.

Ważny jest także sam proces ubijania piany z białek i dodawanie pozostałych składników, a dokładniej – odpowiednie napowietrzenie masy. To właśnie dzięki właściwemu napowietrzeniu masy biszkoptowej biszkopt rośnie i jest puszysty! Szukasz wskazówek jak zrobić idealny biszkopt. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://wszystkiegoslodkiego.pl/porady/jak-upiec-idealny-biszkopt

Na co warto zwrócić uwagę po przygotowaniu masy? Przede wszystkim należy przełożyć ją delikatnie do formy, wyrównać i jak najszybciej wstawić do nagrzanego już wcześniej do odpowiedniej temperatury piekarnika.

Następnie należy piec biszkopt przez odpowiedni, wskazany w przepisie czas nie otwierając piekarnika podczas pieczenia. Dopiero pod koniec powinno się sprawdzić patyczkiem czy biszkopt dobrze się upiekł. Jeśli wyjęty patyczek jest suchy, nieoklejony ciastem – oznacza to, że biszkopt jest już upieczony. Na tym jednak nie koniec! Jedną z istotniejszych kwestii jest to, by po upieczeniu biszkoptu nie wyjmować go natychmiast z formy. Powinno się go wyjąć dopiero po całkowitym ostudzeniu. „Odcięcie” ciasta od boków może sprawić, że brzegi się skurczą, a cały biszkopt – zapadnie.

Choć upieczenie biszkoptu nie jest rzeczą trudną, warto stosować się do powyższych wskazówek. Dzięki nim ciasto wyrośnie wysokie, a w środku będzie w pełni upieczone i puszyste!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj