Wystarczy pięć razy dziennie spożywać warzywa i owoce, by wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie. Już po kilku dniach odczujemy różnicę, gdyż jelita zaczną o wiele lepiej pracować. W późniejszym czasie odczujemy również moc ich witamin i minerałów. Nasz organizm będzie nam wdzięczny, bo w końcu jesteśmy tym, co jemy.

Sałatki o każdej porze roku

Polacy coraz bardziej przekonują się do spożywania sałatek, wcześniej jedliśmy raczej ciężkie majonezowe sałatki. Teraz stawiamy na zdecydowanie zdrowsze i lżejsze formy. Wystarczy tak niewiele: sałata, pomidory, ogórki, rzodkiewki, by mieć zdrowy dodatek do obiadu lub osobny posiłek. By móc najeść się sałatką wystarczy dodać do niej grillowanego kurczaka czy łososia, do tego tost pełnoziarnistego pieczywa i posiłek gotowy.

Jemy oczami

Musimy pamiętać, że jemy oczami. Wszystko to, co pięknie wygląda na talerzu jest przez nas chętniej spożywane. Jeśli chcemy zachęcić nasze dzieci do jedzenia wystarczy z owoców czy warzyw ułożyć formy zwierząt- inspiracje znajdziemy w internecie. Również my mamy problem ze spożywaniem świeżych warzyw więc postarajmy się o ich prawidłową prezentację- pokrójmy je, ułóżmy estetycznie na talerzu, dzięki czemu chętnie po nie sięgniemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj