Weganizm to taki styl życia, który wiąże się z rezygnacją ze wszystkich produktów odzwierzęcych w naszej diecie. Weganizm jest coraz bardziej popularny. Obecnie taki styl życia preferuje około 5% Polaków. Czy dieta wegańska jest faktycznie taka zdrowa i jaki jest jej wpływ na nasze życie?

Czym właściwie jest dieta wegańska?

Dieta wegańska, czy inaczej mówiąc – roślinna, opiera się przede wszystkim na rezygnacji z produktów zwierzęcych, czyli mięsa (ale także z ryb czy owoców morza), jajek, miodu, produktów nabiałowych. Weganie swoje codzienne posiłki budują na: warzywach, owocach, roślinach strączkowych, zbożach, pestkach i orzechach. Trzeba mieć jednak świadomość także tego, że weganizm to nie tylko jadłospis, ale przede wszystkim jest to pogląd na życie. Weganie z powodów etycznych rezygnują z niektórych kosmetyków czy ubrań.

Dieta wegańska, a jej wpływ na zdrowie

Dieta wegańska niesie za sobą wiele korzyści, ale także możliwość wystąpienia pewnych zagrożeń zdrowotnych. Dieta obfitująca w warzywa i owoce z pewnością dostarcza organizmowi wiele zdrowych składników, ale trzeba pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu tej diety, aby nie doprowadzić do niedoborów, które będą niekorzystne dla zdrowia.

Stosowanie diety wegańskiej zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy, raka czy chorób układu trawienia. Trzeba jednak pamiętać o mądrym i przemyślanym odżywianiu na tej diecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj