Wegetarianizm od lat cieszy się dużą popularnością. Nie bez powodu. Wykluczenie mięsa z jadłospisu powoduje wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Charakterystyka diety wegetariańskiej

Dieta wegetariańska przewiduje wysoką podaż owoców i warzyw. To właśnie te pokarmy zawierają najwięcej witamin, w tym bardzo cennej dla naszego zdrowia witaminy C. Dodatkowo dostarczają one najwięcej antyoksydantów, które wymiatają wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się organizmu, a także wiele chorób, w tym nowotworowych. Owoce i warzywa zawierają też inne ważne witaminy, np. witaminę A, która korzystnie wpływa na wzrok, czy witaminę E, będącą bardzo silnym przeciwutleniaczem. Poprzez stosowanie diety wegetariańskiej dostarczamy również duże ilości błonnika, magnezu i potasu oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Korzyści płynące że stosowania diety wegetariańskiej

Eliminacja mięsa równa się eliminacji hormonów podawanych zwierzętom, czy leków weterynaryjnych. Brak jest ryzyka zarażenia się różnymi chorobami, np. salmonellą. Osoby stosujące dietę wegetariańską praktycznie nie chorują na otyłość. Są także w grupie niskiego ryzyka jest chodzi o choroby układu krążenia czy nadciśnienie tętnicze. Rzadko diagnozuje się u wegetarian nowotwory. Urozmaicona dieta, także w produkty zbożowe, nabiał oraz jaja, chroni przed częstymi infekcjami i pozwala na utrzymanie zdrowia na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj