Wielbiciele gofrów mogą jeść je nawet codziennie – na śniadanie, lunch lub w formie przekąsek. Smaczne są zarówno na słodko, jak i na słono – pierwszorzędne są jednak wafle. Muszą być idealnie wypieczone, chrupiące i miękkie. Jak to zrobić? Wiele zależy od gofrownicy – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Zdrowe, smaczne posiłki to podstawa zdrowego stylu życia – warto eksperymentować i przyrządzać np. bajgle, naleśniki czy… gofry. Śniadanie jak w kawiarni? To szybkie i proste – ale pod warunkiem, że mamy dobrej jakości i wydajną gofrownicę. To sprzęt gastronomiczny, który sprawdzi się w kawiarni, ale i w domu.

Przygotowanie gofrów jest niezwykle łatwe, ale sekret tkwi w waflach – warto zainwestować w profesjonalną gofrownicę. To również podstawa wyposażenia w cukierniach czy kawiarniach. Szeroki wybór urządzeń jest m.in. tutaj https://www.xxlgastro.pl/pl/urzadzenia-kuchenne/gofrownice-gastronomiczne/.

Co wziąć pod uwagę?

Zdecyduj, ile możesz przeznaczyć na zakup gofrownicy. To ważne, aby nie kupić w urządzenie słabej jakości. Profesjonalna gofrownica gastronomiczna sprawdzi się nie tylko w domu, ale też w lokalach.

Odpowiednie urządzenie to podstawa, aby uzyskać rumiane i chrupiące gofry. Wybór modeli jest jednak duży – warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę podczas wybierania sprzętu. Istotne są między innymi parametry techniczne – na czele z mocą. Specyfikacja ma w tym przypadku ogromne znaczenie.

Gofrownica gastronomiczna – sprawdzamy parametry

Jakie dane urządzenie ma możliwości? Zobacz jego parametry – m.in. moc, gdyż od niej zależy szybkość nagrzewania się urządzenia. Wysoka moc oznacza też dobrą wydajność – szybkie modele mają około 1000-2000 W. Gofrownica pozwala też uzyskać wafle różnych kształtach – np. serduszek, zwierzaków itd. Uniwersalne urządzenia przyrządzają kwadratowe lub prostokątne gofry. Kompletując sprzęt gastronomiczny do lokalu, warto wybrać profesjonalną gofrownicę.

Funkcje dodatkowe – czy warto?

Gofrownice wyposażone są często w dodatkowe funkcje – jak np. termostat chroniący przed przegrzaniem, kontrolę poziomu chrupkości ciasta, lampkę informującą o stopniu nagrzania itp. Wybrane modele zapewniają też inne funkcje – jak wypiekanie muffinków, opiekanie sandwichy. Warto rozważyć zakup urządzeń 2 w 1, bo są wyjątkowo funkcjonalne – pamiętaj też, że im wyższa moc takiego modelu, tym lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj