Większość osób uwielbia spędzać letnie weekendy na grillowaniu. Coraz więcej wielbicieli grillowania uświadamia sobie, że tradycyjny grill węglowy ma negatywny wpływ na ich zdrowie. Idealną alternatywą wydaje się być grill gazowy. Niestety jest to dosyć drogie rozwiązanie. Czy aby na pewno? Jeżeli chciałbyś kupić grill gazowy, ale boisz się związanych z nim wydatków, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Udowodnimy Ci, że grill gazowy wcale nie musi być drogi!

Jakie są zalety grilla gazowego?

Zanim zainwestujesz w grill gazowy, powinieneś poznać jego największe zalety. A jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim grill gazowy pozwala na wygodne grillowanie przez cały rok. Grill gazowy możesz uruchomić nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasie i balkonie oraz w altanie. I co najważniejsze nie musisz czekać na słoneczną pogodę!

Grill gazowy pozwala w prosty sposób kontrolować temperaturę grillowania. Wszystko dzięki specjalnym pokrętłom. Grill gazowy zapewnia stałość temperatury, a jej ręczna zmiana jest widoczna niemal natychmiast. Ta stabilność temperatury pozwala na uzyskanie wysokiej powtarzalności potraw i jednocześnie zapobiega ich przypalaniu lub wysuszeniu.

Nie można zapomnieć, że grill gazowy jest rozwiązaniem ekologicznym, które emituje do atmosfery nieporównywalnie mniej szkodliwych związków aniżeli tradycyjny grill węglowy. Bardzo dużym udogodnieniem jest też czystość grilla gazowego. Po zakończonym grillowaniu jego czyszczenie jest dużo łatwiejsze i szybsze. Nie trzeba z niego wybierać popiołu i spalonego węgla.

Czy zakup grilla gazowego musi być dużym wydatkiem?

Zakup grilla gazowego na pewno kojarzy Ci się z dużymi wydatkami. Zapewne studiowałeś oferty dostawców takich urządzeń i być może doszedłeś do wniosku, że grillowanie na gazie nie jest dla Ciebie. Nic bardziej mylnego! Doskonałym tego przykładem jest grill gazowy Relish v1 firmy Koler. W przypadku tego modelu za relatywnie niską cenę otrzymujesz grill wykonany w całości ze stali nierdzewnej. Stelaż i osłona boczna są podwójnie malowane proszkowo. Grill wyposażony jest w 5 palników o mocy 16 kW z płynną regulacją mocy. Dwa żeliwne ruszty pozwalają zorganizować grilla w większym gronie rodziny lub znajomych. Nie można zapomnieć o kwestiach praktycznych, czyli miejscu na butlę 11 kg, która pozwoli Ci na spokojne grillowanie przez cały sezon. Grill gazowy Relish v1 ma także szereg przydatnych drobiazgów jak wskaźnik temperatury na ruszcie, otwieracz do butelek oraz skrętne kółka z blokadą.

Urządzenie możesz także wzbogacić w dodatkowe moduły, jak płytę żeliwną, rożen elektryczny o mocy 5,3 W wykonany ze stali nierdzewnej oraz wskaźnik poziomu gazu w butli.

Czy grillowanie na gazie jest droższe od grilla węglowego?

Na koniec warto jeszcze poruszyć sumaryczny koszt użytkowania grilla. To bardzo istotne, ponieważ sam zakup urządzenia nie kończy listy wydatków związanych z grillowaniem. Jeśli chodzi o grill gazowy, to jego używanie wiąże się z zakupem butli z gazem. Jedna butla o wadze 11 kg to wydatek rzędu 50 zł. Taka butla wystarcza w praktyce na cały sezon grillowania. A jak jest w przypadku tradycyjnego grilla węglowego? Koszt zakupu worka z węglem o wadze 2,5 kg to wydatek w granicach 7 zł. Taka ilość węgla wystarczy na jednego grilla dla kilku osób. Do tego należy doliczyć koszt zakupu podpałki. Wedle szacunkowych wyliczeń jedno grillowanie na gazie to koszt 2 zł. W przypadku grilla węglowego koszt oscyluje w granicach 10 zł. Jeśli pomnożyć to przez średnią liczbę grillowań w roku, to otrzymasz wręcz kolosalną różnicę! Okazuje się, że grillowanie na gazie jest 5-krotnie tańsze!

Czy powyższy artykuł przekonał Cię, że grillowanie na gazie wcale nie jest drogie? Jeśli jeszcze masz wątpliwości, zajrzyj na stronę https://koler.pl/grill-gazowy-koler/ i zapoznaj się z pełną ofertą marki Koler. Zakup jednego z urządzeń oferowanych przez firmę Koler pozwoli Ci na zdrowe i tanie grillowanie!

Zdjęcie główne: materiały prasowe
Zdjęcie w treści: koler.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj